Porównaj ceny zegarków od autoryzpowanych sprzedawców Sprawdź historię cen

INGERSOLL

Ingersoll – historia firmy

Marka została założona w 1882 roku przez dwójkę braci Roberta Hawleya oraz Charlesa Henry’ego Ingersollów. W ciągu zaledwie paru lat firma wyrosła na jednego z najlepiej znanych amerykańskich producentów czasomierzy. Swój sukces zawdzięczała… taniości. Zegarek Ingersoll kosztował zaledwie dolara, dzięki czemu mogły kupić go osoby, których wcześniej nie było stać na tego typu produkty. Niskie ceny wynikały z masowej produkcji oraz rezygnacji z dodatkowych zdobień szlachetnymi kamieniami lub kruszcami. Kolejnym atutem czasomierzy marki była innowacyjność. To właśnie w zegarku Ingersoll po raz pierwszy pojawiły się indeksy pokryte fluorescencyjną powłoką. Po zawirowaniach finansowych wynikających z krachu na giełdzie w dwudziestoleciu międzywojennym, firma zmieniła właścicieli i zaczęła produkować zegarki inspirowane postaciami z popkultury, między innymi Myszką Miki, Betty Boop i Kaczorem Donaldem. Współcześnie marka znajduje się w posiadaniu brytyjskiej filii chińskiej firmy Herald Group. Współczesne zegarki Ingersoll są niezwykle eleganckie oraz trwałe. Jakość wiąże się z wartością – choć czasomierze nie kosztują już dolara, to i tak przynależą do średniej półki cenowej, co czyni je jednymi z najbardziej przystępnych cenowo luksusowych modeli dostępnych na rynku.

 

Kategorie
  • All
  • Favorite
  • Popular
  • Most rated
  • Expired
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Pokaż następne

Zegarek Ingersoll – dlaczego to właśnie jego warto kupić?

Czasomierze firmy są gwarancją jakości i wytrzymałości. Każdy z produkowanych przez Ingersoll zegarków powstaje w niemieckich warsztatach zegarniczych. Tworzone przez markę czasomierze produkuje się w oparciu o najwyższej jakości materiały. Do wyrabiania kopert i bransolet używa się stali szlachetnej, która posiada szereg pozytywnych właściwości, między innymi: odporność na rdzę, złamania i odkształcenia. Materiał ten znany jest również pod nazwą „stal chirurgiczna” ze względu na swoje zastosowania w medycynie. Z kolei cyferblaty chronią szkiełka mineralne cechujące się doskonałą optyką usprawniającą odczytywanie godziny oraz dość dobrą twardością i elastycznością. Większość zegarków Ingersoll bazuje na niezwykle precyzyjnych mechanizmach automatycznych, które działają w oparciu o ruch ręki noszącej czasomierz osoby. Niektóre czasomierze firmy wyposażone są w dodatkowe funkcje takie jak na przykład datownik dni tygodnia i miesiąca, tachometr lub wskaźnik faz księżyca. W zależności od modelu, zegarki cechują się wodoszczelnością rzędu od pięciu do dziesięciu atmosfer. W przypadku części oferowanych czasomierzy można więc mówić o braku konieczności ich ściągania przed kąpielą. Kolejnym atutem produktów firmy jest design. Tworzone przez Ingersoll czasomierze są prawdziwie eleganckie. Cechują się klasycznym wzornictwem oraz stonowaną kolorystyką, dzięki czemu świetnie sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i na bardziej oficjalne okazje. Marka oferuje również bardziej casualowe i nawiązują do tradycji marki poprzez umieszczenie na cyferblacie wizerunku myszki Miki.

Zegarki męskie Ingersoll

Firma oferuje przede wszystkim czasomierze adresowane do mężczyzn. Zegarki marki charakteryzują się ponadczasowym, eleganckim wzornictwem oraz stonowaną kolorystyką, w której dominują: czerń, brąz, granat oraz złoto i srebro. Niektóre modele spodobają się fanom minimalizmu, inne przypadną do gustu mężczyznom oryginalnym o nietuzinkowym stylu. Na szczególną uwagę zasługuje kolekcja, w której tarcza zegarka jest przejrzysta, co pozwala na odsłonięcie mechanizmu. Do wyboru są zarówno czasomierze z bransoletami, jak i skórzanymi paskami. Ingersoll produkuje również zegarki adresowane do kobiet. Większość modeli koresponduje ze wzornictwem zegarków męskich, jednak w ofercie firmy znaleźć można również czasomierze bogato zdobione błyszczącymi kryształkami. Wybierz najlepszy zegarek Ingersoll dla siebie.    
Najlepszy zegarek
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0