Porównaj ceny zegarków od autoryzpowanych sprzedawców Sprawdź historię cen

TIMEX

Timex – historia marki

Firma może poszczycić się ponad stupięćdziesięcioletnią obecnością na rynku czasomierzy. Została założona w 1854 roku w Connecticut, regionie znanym w XIX wieku pod nazwą „Szwajcaria Ameryki”. Zegarki na rękę zaczęła produkować podczas I wojny światowej. W 1933 roku marka stała się niezwykle popularna ze względu na wypuszczenie na rynek pierwszego czasomierza z Myszką Miki. Od lat 50. firma znana jest pod nazwą Timex Corporation. Już wtedy popyt na zegarki marki był tak ogromny, iż sprzedawała ona ponad 500 milionów egzemplarzy. Zawirowania lat 70. czyli okres tak zwanego kryzysu kwarcowego, nie zastopował dalszego rozwoju marki. Od 1984 roku sponsorowała ona popularne zawody triatlonowe Ironman, a stworzony z ich okazji zegarek Timex Ironman stał się najpopularniejszym zegarkiem marki. W latach 90. wartość rynkowa Timexu znów wzrosła na skutek zaprezentowania przez firmę czasomierza z funkcją podświetlania. Model ten wypracował sobie specjalne, bohaterskie miejsce w historii Stanów Zjednoczonych. Podczas zamachu bombowego na World Trade Center w 1993 roku, noszący zegarek mężczyzna wykorzystał jego światło do wyprowadzenia z budynku grupy osób w całkowitych ciemnościach. Współcześnie firma nadal jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów zegarków. Jej produkty dostępne są na całym świecie.

 

Kategorie
  • All
  • Favorite
  • Popular
  • Most rated
  • Expired
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Pokaż następne

Zegarek Timex – co wyróżnia go spośród innych czasomierzy dostępnych na rynku?

Oferta firmy jest niezwykle bogata, co sprawia, że każdy jest w stanie wybrać czasomierz w pełni dostosowany do swoich potrzeb i upodobań. Zegarki Timex będą zarówno idealnym dodatkiem na co dzień, jak i na bardziej oficjalne okazje. Warto również zwrócić uwagę na oferowane przez firmę zegarki sportowe. Do produkcji czasomierzy marki używa się wysokiej jakości materiałów. Koperty wykonywane są z metalu lub trwałego tworzywa. Z kolei bransolety zazwyczaj wyrabia się ze stali szlachetnej, materiału posiadającego szereg pozytywnych właściwości. W zależności od modelu cyferblat chroni szkiełko hesalitowe lub mineralne. Pierwsze cechuje się wysoką elastycznością i dobrymi właściwościami optycznymi. Choć materiał ten nie należy do najtwardszych, drobne rysy można usunąć z niego w procesie polerowania. Z kolei szkiełka mineralne są bardziej odporne na zarysowania. Niektóre czasomierze marki wyposażone są w niezwykle precyzyjne i wydajne mechanizmy kwarcowe, inne w aparaty automatyczne lub mechaniczne. Wodoszczelność czasomierzy Timex waha się od trzech do dziesięciu atmosfer, co oznacza, że wszystkie modele są odporne na zachlapania i deszcze, a niektóre mogą nawet towarzyszyć noszącym je osobom podczas uprawiania sportów wodnych.

Zegarek Timex – cztery główne odsłony

Firma produkuje czasomierze dla kobiet i mężczyzn. W zależności od kolekcji, zegarki różnią się od siebie wzornictwem, kolorystyką oraz formą. Istnieją cztery główne serie: Q Timex, American Documents, Marlin i Waterbury. Pierwsza z wymienionych kolekcji przywraca niektóre modele z lat kryzysu kwarcowego. Cechują się one wyrazistym połączeniem kolorystycznym oraz dużymi indeksami. American Documents to zegarki inspirowane Ameryką oraz lokalną tradycją zegarmistrzowską. Czasomierze Marlin nawiązują swoją estetyką do eleganckiego wzornictwa lat 60. Charakterystyczne dla modeli z tej serii jest wypukłe szkiełko. Waterbury to najbardziej uniwersalna kolekcja, która spodoba się fanom minimalizmu.

Zegarek Timex – wyraź siebie poprzez swój czasomierz

Firma umożliwia dopasowanie designu czasomierza do potrzeb klienta. W ramach tej usługi możecie spersonalizować swój czasomierz i nadać mu wyjątkową formę. Wśród opcji do wybrania jest model zegarka, kolor tarczy i koperty oraz rodzaj paska. Timex umożliwia również wygrawerowanie krótkiej wiadomości z tyłu zegarka, co czyni go idealnym kandydatem na wyjątkowy prezent.    
Najlepszy zegarek
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0