Porównaj ceny zegarków od autoryzpowanych sprzedawców Sprawdź historię cen

BALTICUS

Firma została założona przez Bartosza Knopa, miłośnika zegarków pochodzącego z Władysławowa. Dorastanie w bliskim pobliżu morza sprowokowało twórcę marki do nazwania jej Balticus. Pomysł na jej założenie wyniknął z potrzeby twórcy. Zainspirowany firmą JS Watch Knop zapragnął znaleźć idealny materiał do konstrukcji własnej tarczy zegarka. Efekty tych początkowych poszukiwań można oglądać w modelu „Gwiezdny pył”. Knop szybko zrozumiał, że nie jest jedynym miłośnikiem czasomierzy, któremu brakuje projektów, które byłyby w stanie sprostać jego wymaganiom. Postanowił więc założyć własną firmę i stworzyć zegarki, o jakich zawsze marzył. Zarejestrował znak patentowy oraz wyruszył w podróż do Hongkongu, by rozpocząć współpracę z producentem wysokiej jakości podzespołów. Pierwszy zegarek Balticus – model „Grey Seal”, powstał po 8 miesiącach ciężkiej pracy.

 

Kategorie
  • All
  • Favorite
  • Popular
  • Most rated
  • Expired
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Pokaż następne

Zegarek Balticus – dodatek z gwarancją trwałości

Czasomierze marki wykonywane są z najwyższej jakości materiałów. Do ich powstania używa się stali szlachetnej oraz szkła szafirowego. Pierwsze z tworzyw charakteryzuje się wysoką odpornością na złamania i zarysowania, posiada również właściwości antykorozyjne. Z kolei szkło szafirowe wykazuje dziewięć w dziesięciostopniowej skali Mohsa, twardości ustępuje jedynie diamentom. Oznacza to, że  praktycznie niemożliwe jest jego zarysowanie. Materiał ten cechuje się również doskonałymi właściwościami optycznymi, dzięki czemu jest przejrzysty, a chroniona przez niego tarcza – łatwa do odczytania. Szkiełka zegarków Balticus pokrywa się dodatkową wewnętrzna powłoką antyrefleksyjną o wysokiej jakości. Wewnątrz czasomierzy marki znaleźć można niezawodne mechanizmy japońskie. Większość modeli wyposażona jest w aparat automatyczny o długiej rezerwie chodu, niektóre – w mechanizm kwarcowy. Produkty posiadają wodoszczelność rzędu od dziesięciu do aż trzydziestu atmosfer. W zależności od serii, zegarki można więc używać nie tylko do pływania, ale również nurkowania. Część modeli wyposażona jest w dodatkowe funkcje, takie jak datownik lub monitorowanie faz księżyca.

Zegarek Balticus – oryginalny design inspirowany niebem i morzem

Tworząc czasomierze, projektanci marki wyraźnie inspirowali się naturalnym pięknem morza i nieba, ich nieposkromioną siłą oraz nieprzeniknioną tajemnicą. Kolorystyka używana w kolekcjach Balticus obfituje w barwy chłodne i intensywne: srebro, błękit, szarość i granat. Tarcze zegarków przykuwają wzrok swoim eleganckim designem oraz właściwościami materiałów, z których je wykonano. Cyferblat zegarków z serii „Sky” delikatnie opalizuje, przywodząc na myśl masę perłową, z kolei tarcze czasomierzy „Gwiezdny pył” zachwycają bogatym blaskiem granatowego awenturynu, wywołującego efekt kojarzący się z rozgwieżdżonym niebem. Na szczególną uwagę zasługuje kolekcja „Fala” – tarczę ozdobiono grafiką rodem z drzeworytu Hokusaia „Wielkiej fali w Kanagawie”. Zdobienie pokryto fluorescencyjną substancją, dzięki czemu wyraźnie widać je również w ciemnościach. Zegarki Balticus często wyposażone są w dodatkowe paski lub bransolety, które pozwalają manipulować wyglądem produktu. Marka oferuje zarówno kolekcje adresowane tylko do kobiet lub mężczyzn, jak i serie uniseksowe. Zegarki damskie Balticus różnią się od czasomierzy męskich wielkością oraz liczbą zdobień. Dzięki niezwykle bogatej ofercie, każdy znajdzie najlepszy zegarek Balticus. Mnogość modeli pozwoli również na dopasowanie czasomierza do okazji, zarówno tej bardziej oficjalnej, jak i mniej.  
Najlepszy zegarek
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0