Porównaj ceny zegarków od autoryzpowanych sprzedawców Sprawdź historię cen

LONGINES

Longines – historia marki

Firma może poszczycić się prawie dwustuletnim doświadczeniem na rynku zegarniczym. Powstała w 1832 roku w Saint-Imier w Szwajcarii. Na początku funkcjonowała jako biuro handlowe, które zajmowało się sprzedażą zegarków pochodzących z warsztatów rzemieślników. W latach 50. XIX wieku firmę przejął bratanek jej dyrektora, który zdecydował się na zmianę systemu produkcji i stworzenie fabryki, w której odbywałyby się wszystkie procesy towarzyszące stworzeniu czasomierza. W tym celu, w 1866 roku nabył tereny zwane przez miejscowych Les Longines i na nich postawił swój zakład. W 1889 roku mężczyzna opatentował nazwę Longines oraz uskrzydloną klepsydrę – logo marki. Następne lata przyniosły pasmo sukcesów i pozwoliły na dalszy rozwój. Już w 1911 roku produkty firmy były znane właściwie na całym świecie. Dwie wojny światowe nie powstrzymały Longines przed dalszym podbojem rynku zegarniczego. Do lat 80. firma odpowiadała za mierzenie czasu podczas wszystkich olimpijskich dyscyplin sportowych. Czasomierze Longines nosiło wiele ważnych postaci ze świata kina i nauki, między innymi Albert Einstein, Humphrey Bogart i Audrey Hepburn. Współcześnie wśród ambasadorów marki również możemy znaleźć wiele popularnych aktorów i sportowców, wśród nich Kate Winslet i Stefanie Graf.

 

Kategorie
  • All
  • Favorite
  • Popular
  • Most rated
  • Expired
Dodaj do porównania
Dodaj do porównania
Pokaż następne

Zegarek Longines – dlaczego warto postawić właśnie na niego?

Dewizą marki jest „elegancja, tradycja i wytrzymałość”. Trzeba przyznać, że firma nie rzuca słów na wiatr. Tworzone przez nią czasomierze są kwintesencją najwyższego kunsztu sztuki zegarmistrzowskiej. Marka doskonale łączy prawie dwustuletnie doświadczenie zegarnicze z umiłowaniem innowacji – zegarki Longines wyposażane są w najnowsze niezwykle precyzyjne mechanizmy. O wysokiej jakości produktów świadczy również fakt, że Longines przynależy do prestiżowego SWATCH Group. Do produkcji czasomierzy firmy używa się najwyższej jakości materiałów. Koperty i bransolety zazwyczaj produkuje się z trwałego tworzywa lub stali szlachetnej. Materiał ten jest niezwykle ceniony za swoje właściwości – nie łamie się, nie odkształca się, nie śniedzieje. Z kolei cyferblaty chroni szkło szafirowe, które cechuje się wysoką twardością rzędu dziewięć w dziesięciostopniowej skali Mohsa oraz odpornością na zarysowania. Kolejnym atutem materiału są również doskonałe właściwości optyczne – odczytanie godziny będzie proste niezależnie od warunków atmosferycznych. Najczęściej we wnętrzu zegarków Longines można znaleźć precyzyjne aparaty kwarcowe lub automatyczne z ponad sześćdziesięciogodzinną rezerwą chodu. Wodoszczelność czasomierzy marki waha się między 3 a 30 atmosferami – część modeli będzie więc „jedynie” odporna na zachlapania, inne pozwolą na pływanie lub nawet nurkowanie. Niektóre produkty posiadają dodatkowe funkcje, między innymi datownik oraz chronograf.

Zegarek Longines – pięć różnych kolekcji

Tym co łączy wszystkie czasomierze marki jest elegancja oraz stonowana kolorystyka, w której dominują: czerń, srebro, złoto, miedź, bordo i granat. Niektóre zegarki wyposażono w bransolety, inne w skórzane paski, często wykonane ze skóry egzotycznych zwierząt. Część modeli posiada klasyczne okrągłe koperty, inne są bardziej oryginalne – prostokątne lub kwadratowe. Zegarki adresowane do kobiet są zazwyczaj dodatkowo zdobione kamieniami szlachetnymi. W ofercie marki znajdziemy pięć kolekcji: Elegance, Classic, Watchmaking Tradition, Sport i Heritage. Każda z serii powstała z myślą o zaadresowaniu różnych potrzeb. Na szczególną uwagę zasługuje ostatnia z wymienionych kolekcji. Zegarek Longines Heritage zachwyci fanów bardziej klasycznych propozycji. Czasomierze z tej serii, wyposażone w niezwykle precyzyjne mechanizmy automatyczne, to kwintesencja ponadczasowej elegancji oraz mariażu tradycji z innowacyjnością.
Najlepszy zegarek
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0